info@adesmadenkimya.com
Plastik sektöründe en çok kullanılan dolgu maddesi doğal öğütülmüş kalsittir. Doğal öğütülmüş kalsitin kullanımı ürün yapısındaki elektriksel özdirenci arttırdığı için ürünün performansını yükseltmektedir.
Plastik Sanayii

Plastik sektöründe en çok kullanılan dolgu maddesi doğal öğütülmüş kalsittir. Doğal öğütülmüş kalsitin kullanımı ürün yapısındaki elektriksel özdirenci arttırdığı için ürünün performansını yükseltmektedir. Doğal öğütülmüş kalsit, termal iletkenliği ve erimeden dolayı oluşan yapışkanlığı etkileyerek, işlemeyi geliştirmekte ve çok yüksek ısı transferi yardımı ile daha yüksek üretim oranı sağlamaktadır.

Pencere profilleri, kablo, boru, paket ve ambalaj malzemeleri, otomotiv parçaları, yer kaplamaları, ev aletleri ve ayakkabı tabanları gibi birçok plastik ürünü, günümüzün en başarılı malzemeleri olarak görülebilir. Kalsiyum karbonatın bu başarıdaki katkısı büyüktür. 

Kalsiyum karbonatlar 19. yüzyılda kauçuk ürünlerinde kullanılırdı. Bugün de kalsiyum karbonatların modern plastik teknolojisinin gelişmesinde ve yaygınlaşmasındaki etkisi büyük olmuştur. 

Ekonomik faydalarına ek olarak, plastik endüstrisinde doğal kalsiyum karbonatların kullanılması için birçok sebep vardır.